UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

UİD-DER 10. Mücadele Yılında

Ankara’dan bir işçi

“İşçi sınıfının kurtuluşu kendi eseri olacaktır.”

Mücadele örgütümüz UİD-DER 10. yılını kutluyor. Örgütlü mücadeleyi sabırla yürüten sınıf devrimcilerine selam olsun.

Uluslararası İşçi Dayanışması Derneği (UİD-DER), birçok işkolunda faaliyet yürüten İşçi Öz-Eğitim Grupları tarafından 2006 Haziranında kuruldu. UİD-DER işçi sınıfının mücadele tarihine sahip çıkarak, işçilerin birliğini ve dayanışmasını güçlendirecek şekilde yola çıkmıştı. Bu çıkış disiplinli ve sabırlı çalışmalarla hedeflerine doğru kararlı adımlarla yol almaya devam ediyor.

Bu 10. yıl boyunca UİD-DER bizlere işçi sınıfının içinde bulunduğu derin örgütsüzlük koşullarına karşı, sabır ve sebatla mücadele etmemiz gerektiğini gösterdi. Grev ve direnişlerinde yol gösterdi, işçilerin bu mücadelelere nasıl hazırlanması gerektiğini bizlere öğretti.

UİD-DER, kadın sorununun ancak sınıfsal bir tutumla üstesinden gelinebileceğini, emekçi kadınların gerçek kurtuluşunun erkek işçilerle birlikte kapitalizme karşı mücadele etmelerinden geçtiğinin önemini kavrattı bize.

UİD-DER, genç işçi kuşaklarına işçi sınıfının eşsiz mücadele tarihini anlatırken, gerçek ve tek devrimci sınıfın işçi sınıfı olduğunu kararlılıkla ortaya koydu.

Tarihin her anı çetin sınıf mücadeleleriyle doluyken ve bu uğurda ağır bedeller ödenirken UİD-DER biz işçilere küçük burjuva hezeyanlardan kurtulup, işçi sınıfının onurlu mücadelesi içinde yerlerimizi almamızı öğütledi.

Biz işçiler mücadele örgütümüzün hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. O örgüt ki bizleri birer yılmaz sınıf savaşçısı olarak sınıf cephesinde örgütlemeyi başarmıştır.

Bu sınıf örgütü içinde ter akıtan, yılmayan, inatla ve azimle mücadele yürüten devrimci işçilere selam olsun.

Yaşasın İşçi Sınıfının Devrimci Mücadelesi!

Yaşasın Uluslararası İşçi Dayanışması!

Yaşasın İşçilerin Örgütlü Mücadelesi!

3 Haziran 2016


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this