UİD-DER youtube Web TV Twitter'da UİD-DER facebook'ta UİD-DER

Emekçi Kadınlar 1 Mayıs’ta Alanlarda Olacak!

Sarıgazili emekçi kadınlar

Merhaba dostlar,

Biz Sarıgazili emekçi kadınlar, bu yıl da 1 Mayıs’ta yine UİD-DER’le birlikte alanlarda olacağız. 1 Mayıs vesilesiyle emekçi kadın dostlarımızla bir araya geliyoruz, neden 1 Mayıs’ta alanlarda olmamız gerektiğini konuşuyoruz. Sohbetlerimizin ardından emekçi kadınlar sizlerle paylaşmak istedikleri duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

“Çocuklarımıza şimdiden haksızlığa karşı sessiz kalmamaları gerektiğini, işçi sınıfının bir parçası olduklarını anlatabilmenin en anlamlı yollarından biridir 1 Mayıs’a götürmek. Bu nedenle biz çocuklarımızla birlikte alanlarda olacağız.”;

“Kadına şiddetin, tacizin, tecavüzün arttığı bu dönemde kadını ikinci sınıf gören zihniyete karşı “biz hayatın yarısıyız” demek için alanlarda olacağız.”

“Gün geçtikçe yoksulluğumuz artıyor. Geçinebilmek için çocuklarımızı sevgi ve ilgiden mahrum bırakıp uzun saatler çalışmak zorunda kalıyoruz. Buna rağmen geçinemiyoruz. Geçinebileceğimiz bir ücret, çocuklarımıza ve ailelerimize ayırabileceğimiz zaman talebiyle alanlarda olacağız.”

“Mevcut eğitim sistemi çocuklarımıza hiçbir şey vermiyor. Sorgulamayan, üretmeyen, itaatkâr, sadece hazıra konan bireyler olarak yetişiyorlar. Sürekli değişen sınav sistemleriyle çocuklarımız da, biz aileler de ne yapacağımızı bilmez hale getiriliyoruz. Bu çivisi çıkmış eğitim sistemine hayır demek için alanlarda olacağız.”

“Patronların medyası bilincimizi ve gündemimizi belirliyor. Gerçeği bize anlatmıyorlar. 1 Mayıs’ın tarihini ve gerçek anlamını gizleyerek sadece şiddet görüntülerini ekrana getiriyorlar. Biz bu yalanlara kanmıyor ve emekçi kadınlar olarak çocuklarımız ve eşlerimizle birlikte UİD-DER’le 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız diyoruz.”

17 Nisan 2018


Son Eklenenler

UİD-DER Aylık Bülteni

Share this